İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), iki gün süren bir çalıştay düzenleyerek geleceğini şekillendirmek üzere yola çıktı. İzmir Ticaret Odası (İZTO) Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen "Misyon Vizyon Değerler ve Stratejik Amaçlar Çalıştayı"nın yürütücülüğünü ve moderasyonunu Prof. Dr. Ömür Özmen, Prof. Dr. Alev Katrinli, Dr. Mert Günerergin ve Dr. Songül Gökhan yaptı. Bireysel ve grup olarak beyin fırtınası yöntemiyle düzenlenen ve misyon ve değerlerin belirleneceği çalıştaya İZSİAD üyeleri yoğun katılım gösterdi.

Çalıştayın açılışında konuşan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cengiz, her üyenin aile olarak benimsediği İZSİAD’ın geleceğini şekillendirecek adımları atmak üzere toplandıklarını söyledi. Geleceğin sadece bugünden daha ileri bir zaman dilimi olmadığına işaret eden Cengiz, “Gelecek, bizim hayal gücümüzle, azmimizle ve cesaretimizle şekillenen, henüz yazılmamış bir destandır. Bizler, bu destanın yazarlarıyız. Her birimiz, attığımız adımlarla bu büyük hikayenin bir parçasını oluşturuyoruz” dedi.

Cengiz: “İzmir’in ses getiren bir STK’sıyız”

İzmir Model Fabrika’dan “Verimlilik” lansmanı İzmir Model Fabrika’dan “Verimlilik” lansmanı

İZSİAD’ın kurulduğu 1992 yılından bu yana İzmir'in ve ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına büyük katkılar sunmuş, tarafsız ve yapıcı tutumuyla topluma yön vermiş, özellikle sosyal sorumluluk projeleri ile İzmir'de ses getiren bir STK olduğunu vurgulayan Cengiz, “Bu çalıştayı derneğimizin misyonunu ve vizyonunu tekrardan gözden geçirip, geleceğe dair yol haritamızı belirlemek için yapıyoruz. Hepinizin katılımı ile şekillenen bu süreç sonucunda İZSİAD'ın daha güçlü, daha etkili ve daha yenilikçi bir yapıya kavuşmasını sağlamak istiyoruz. Derneğimizin geleceğe dair vizyonunu belirlerken, yenilikçi düşüncenin, sürdürülebilirliğin ve insan odaklı liderliğin bizlere yol göstereceğini düşünüyorum” dedi. Cengiz, sözlerini şöyle tamamladı:

“Yenilikçilik, her zaman ileriye bakan bir gözle hareket etmeyi gerektirir. Teknolojinin ve bilimin hızla ilerlediği bu çağda, bizler de sürekli olarak kendimizi yenilemeli, bilgiye ve değişime açık olmalıyız. Geleceğin dünyası, yaratıcı düşüncenin ve dijital dönüşümün etrafında şekillenecek. Biz de bu dönüşümün liderleri olarak, iş süreçlerimizi modernleştirecek, inovasyonu teşvik edecek ve dernek üyelerimize yeni fırsatlar yaratacağız. İnsan odaklı liderlik ise, en değerli kaynağımız olan insanı merkeze alır. Çalışanlarımızın refahı, eğitimi ve gelişimi bizim için önceliklidir. Adil, kapsayıcı ve destekleyici bir çalışma ortamı yaratarak, her bireyin potansiyelini gerçekleştirmesine olanak tanıyacağız. İş dünyasında çeşitliliği ve eşitliği savunarak, toplumsal gelişime katkıda bulunacağız. Emekten yana bir iş örgütü olduğumuzu yaşamın tüm pratikleriyle ortaya koymalıyız. İZSİAD bu noktasıyla diğer STK'lar arasındaki farkını üretmeye devam etmelidir”

Öncelik değerlere verildi

Açılış konuşmalarının ardından yuvarlak masa ve grup mantığıyla İZSİAD üyeleri başta değerler olmak üzere İZSİAD’ı tanımlayan özelliklerine odaklandı. İki gün süren çalıştaydan sonra misyon, vizyon, hedef ve amaçlar belirlenecek. Çalıştayın sonuçlarının önümüzdeki günlerde analiz edilerek kamuoyu ile paylaşılacağı ifade edildi.toplu (2)-1çalıştay1cengiz-2genel (4)