İZSİAD Başkanı Hüseyin Cengiz’den gri liste açıklaması İZSİAD Başkanı Hüseyin Cengiz’den gri liste açıklaması

Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Güneş, Batı Anadolu Ticaret Forumu Ege Ticaret ve Gelişim Zirvesi’nin açılışında konuştu. iş dünyasının başarılarının toplumsal kalkınmanın temel taşlarını oluşturduğunu belirten Güneş, “Ancak ekonomik kalkınma sadece büyüme rakamlarından ibaret değildir, bu kalkınmayı sürdürülebilir kılmak sosyal adalet ve yenilikçi yaklaşımlarla mümkündür” dedi.

Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde yapılan Batı Anadolu Ticaret Forumu Ege Ticaret ve Gelişim Zirvesi’nin açılış konuşmasını İYTE Rektörü Yusuf Baran ile beraber BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Semiha Güneş yaptı. Yapay zeka’dan dijitalleşmeye, blokchain teknolojisinden endüstri 5.0’a kadar bir çok konunun konuşulup tartışıldığı zirvenin açılışında önemli noktalara vurgu yapan BASİFED Başkanı Semiha Güneş, sosyal adalet ve sürdürülebilirliğin altını çizdi.

Güneş: “Dijital Dönüşüm Merkezi lansmanı İzmir’de”

Ekonomik kalkınma, enerji kullanımı, dijitalleşme, yüksek teknoloji gibi daha birçok önemli başlıklar altında geleceğimizi nasıl daha parlak hale getirebileceğimizi değerlendirilecek bu tip zirvelerin çok büyük katkılar sunduğunu ifade eden BASİFED Başkanı Güneş, “Çatısı altında olduğumuz TÜRKONFED ile birlikte BASİFED olarak bizlerde 5 Haziran tarihinde “Dijital Dönüşüm Merkezi Projesi Lansmanını” İzmir’de gerçekleştireceğiz. İzmir’in gücünün böyle çalışmalarla daha da artacağına inanıyorum” dedi.

Ekonomik kalkınmanın toplumun herkesiminin sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Güneş, “İş dünyasında yakaladığımız başarılar, toplumsal kalkınmanın temel taşlarını oluşturur. Ancak ekonomik kalkınma sadece büyüme rakamlarından ibaret olmamalı. Bu kalkınmayı sürdürülebilir kılmak, sosyal adaleti gözetmek ve yenilikçi yaklaşımlar benimsemek, uzun vadede bizi daha güçlü kılacaktır” dedi.

“İnsan odaklı yaklaşım şart”

Şirketler olarak, sadece kendi başarılar değil, aynı zamanda toplumun genel refahı ve mutluluğu için de sorumluluk taşıdıklarını ifade eden Güneş, sözlerini şöyle tamamladı:“Dijitalleşme ve pazarlama süreçlerinde insan odaklı yaklaşımlar sergilemeliyiz. Çalışanlarımızın, müşterilerimizin psikolojik sağlığını gözetmeye büyük önem vermeliyiz. Şirketlerimizin birlikte çalışarak, dijitalleşme, pazarlama ve insan psikolojisi alanlarında göstereceği duyarlılık, sadece iş başarılarımızı değil, aynı zamanda toplumsal refahı ve bireysel mutluluğu da artıracaktır. Bu yolda hep birlikte ilerleyerek daha güçlü, daha dayanıklı ve daha mutlu bir gelecek kurabiliriz” .genel (3)semihagüneşyusufbaransemihagüneş1