Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, 31 Mart Yerel Yönetim Seçimleri sonrasında, İzmir’de seçilen bin 296 muhtara mektup gönderdi.  

AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı’dan su zammına tepki AK Parti İzmir İl Başkanı Saygılı’dan su zammına tepki

Yerel seçimler sonrasında İzmir’de muhtarlık seçimlerini kazanan isimlere mektup gönderen Aslanoğlu,  beş yıl boyunca İzmir’de görev yapmak üzere seçilen muhtarları tebrik etti.   

Mektubunda “Demokratik yönetimin, eşit hizmetin ilk ayağı muhtarlarımızdır. Muhtarlarımızın vatandaşın derdini, ihtiyacını en iyi bilen yöneticiler olduğunun da farkındayım. Bu yolda muhtarlarımızın destekçisi olmaya, ihtiyaç duyduklarında köprü görevi görmeye hazırız”  sözlerine yer veren Şenol Aslanoğlu, mektubunun tamamında şu ifadeleri kullandı;

HALKIMIZ SESİNİ DUYANLARA OY VERDİ

Sayın Muhtarım, Türkiye Cumhuriyetinin ikinci Yüzyılının ilk Yerel Yönetim Seçimini geride bıraktık. İkinci yüzyıl ile birlikte, kurtuluş savaşımızın başkomutanı ve cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan cumhuriyetimiz için yeni bir sayfa açtık

Açılan bu sayfayla birlikte aydınlık, umut dolu ve Atamızın çizdiği yola yakışır bir tarihi hep birlikte yazmaya başladık. Demokrasinin en büyük nimetlerinden olan, millet iradesinin ülkenin geleceğine yön verdiği özgür seçimler sonunda, mahalle halkının iradesi de siz değerli muhtarımızdan yana sandığa yansımıştır.

Bu vesile ile seçim başarınız ve seçildiğiniz muhtarlık görevi için sizi canıgönülden tebrik ediyorum. Demokrasimizin yapı tası olan muhtarlık kurumu adına yapacağınız tüm çalışmalarda ve ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızda olacağımızdan şüpheniz olmasın.  31 Mart 2024 yerel seçim sonuçların ardından görülmüştür ki,  halkımız artık sesinin duyulmasını, hakça paylaşım düzenini, ayrımcılığa son verilmesini, derinden sarsılan adalet sisteminin özüne uygun olarak yeniden inşa edilmesini istiyor.

Halkımız, hem mahalleler ve köylerde hem ilçelerde hem de şehirlerde sesini duyanlara, umudunu gerçeğe dönüştüreceğine inandıklarına, yerelde sosyal belediyeciliği hakim kılacak olanlara oy verdi. Ülke geneline bakıldığında, halkımız Cumhuriyet Halk Partisini Türkiye’de birinci parti yaparken, İzmir’de de büyükşehir belediyesi ile birlikte 28 ilçe belediyesinin yönetimini partimize emanet etti.

Emanet etti diyorum, çünkü bu koltuk ve makamların gerçek sahibinin halk olduğu biliyorum. Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarımızın da, bu bilinçle çalışacağından emin olmanızı istiyorum.

Bizim belediye başkanlarımız koltuktaki yerlerini sağlamlaştırmak için değil, halkın emanetine sahip çıkmak için çalıştılar, çalışmaya devam edecekler. Hizmetin bir lütuf değil halkın vergilerinin karşılığı, vatandaşın hakkı ve cumhuriyetin geleceği olduğu bilinciyle ve ortak akılla yönetecekler bu güzel kenti. Demokratik yönetimin, eşit hizmetin ilk ayağının muhtarlarımız olduğuna inanıyorum. Muhtarlarımızın vatandaşın derdini, ihtiyacını en iyi bilen yöneticiler olduğunun da farkındayım.

Bu yolda mahallesinin, mahalle sakinlerinin sorunlarını çözmek, kendisini muhtar seçenlere hak ettikleri hizmeti getirmek için çalışacak olan muhtarımızın, bu zor görevinde destekçisi olmaya, ihtiyaç duyduğunuzda köprü görevi görmeye hazır olduğumuzu paylaşmak isterim.

Türk siyasi tarihinde yenilenme, değişim ve demokratikleşme adına bir dönüm noktası olarak anılacak olan 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sonucunda, Muhtar olarak seçilmiş olmanız sebebiyle sizi bir kez daha tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Birlikte çalışmaya ve birlikte yönetmeye hazır, ihtiyacınız olduğu her anda yanınızdayız.